Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Specjalne nr 213

Rekrutacja

Rekrutacja do Przedszkola Specjalnego Nr 213 odbywa się w sposób tradycyjny poprzez złożenie dokumentów w wersji papierowej.

Przedszkole prowadzi rekrutację przez cały czas trwania roku szkolnego. Przyjmuje dzieci w zależności od dostepności wolnych miejsc w grupie przedszkolnej, do której dziecko mogłoby być przyjęte.

 

Krok po kroku do przedszkola specjalnego

1. Pierwszym krokiem w staraniu się o przyjęcie dziecka do przedszkola specjalnego jest uzyskanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na posiadaną przez dziecko diagnozę:

- grupa przedszkolna dla dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności -  orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z zaleceniem edukacji w przedszkolu specjalnym,

- grupa przedszkolna dla dzieci z autyzmem -  orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm lub inne zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) z zaleceniem edukacji w przedszkolu specjalnym,

- grupa rewalidacyjno-wychowawcza dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim -  orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z zaleceniem edukacji
w formie zespołowych zajęć rewaliadcyjno - wychowawczych,

- nauczanie indywidualne - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z zaleceniem edukacji w formie indywidualnych zajęć rewalidacyjno - wychowawczych.

Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego można uzyskać  w rejonowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z uwagi na miejsce zamieszkania dziecka.

2. Po uzyskaniu stosownego orzeczenia prosimy o kontakt z przedszkolem celem dokładnego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki.

3. Następnie należy wypełnić „Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola” i złożyć ją w sekretariacie przedszkola.

4. Komisja rekrutacyjna zbiera się w momencie kandydowania dziecka do przedszkola i decyduje o jego ewentualnym przyjęciu. 

5. Szczególnym okresem zgłaszania dzieci do przedszkola jest czas rekrutacji określany corocznie przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy. Poniżej zamieszczamy link do informacji o rekrutacji do przedszkoli specjalnych: http://edukacja.warszawa.pl/specjalne-potrzeby-edukacyjne-informacje/18180-rekrutacja-do-przedszkoli-specjalnych-prowadzonych

ZAŁĄCZNIKI:

								

Karta zgłoszenia do przedszkola

Utworzono dnia 27.03.2018, 10:16

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny