Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

14.09.2017

W dniu 21.09.2017 o godz. 11:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu " Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem nasze przedszkole odwiedzi  Pan Marcin Korcz.  Serdecznie zapraszamy !


czytaj dalej...

Drogie Dzieci i Rodzice

07.09.2017

Drogie Dzieci i Rodzice

z okazji rozpoczynajacego się roku 2017/2018 pragniemy życzyć wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, Opiekunom uśmiechu i wspaniałej zabawy oraz aby nadchodzący rok przedszkolny był udany i pełen sukcesu.


czytaj dalej...

BUDŻET PARTYCYPACYJNY

21.06.2017

W dniach od 14 do 30 czerwca 2017 roku odbywa się głosowanie na pomysły w ramach budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy zgłosili w tej edycji łącznie 2782 projekty. Ta rekordowa liczba pokazuje, jak ważny i potrzebny jest to proces dla mieszkańcw stolicy, którzy aktywnie chcą...


czytaj dalej...

Zaproszenie na WIELKĄ PARADĘ 40-LECIA URSYNOWA

24.05.2017

Szanowni Państwo,

przekazuję pismo Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Roberta Kempy. Dotyczy ono WIELKIEJ PARADY 40-LECIA URSYNOWA, która odbędzie się w dniu 3 czerwca 2017 roku w godz. 11.30-14.00.

 

Zapraszamy Państwa do udziału w niej, a także do zachęcania innych podmiotów publicznych i niepublicznych oraz osób prywatnych do zainteresowania się tym przedsięwzięciem. Chcielibyśmy w sposób niezwykły, dotychczas w historii naszej dzielnicy nieznany, uczcić 40-lecie Ursynowa.

 

 


czytaj dalej...

AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ ...

22.05.2017

Szanowni Państwo,

dostaliśmy informację od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy, że w dniu

dzisiejszym tj. 22.05 od godz. 14:30 z powodu awarii sieci wodociągowej zostanie wstrzymany dopływ wody do

czasu zakończenia naprawy. Liczymy, że...


czytaj dalej...

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

04.05.2017

Serdecznie  zachęcamy do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek.

    Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz "czytadła" dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. My książki przekażemy do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych.

     Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23.04 - 21.05.17 r w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto.

    Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów Zaczytanych miast.

W tym roku zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!

 


czytaj dalej...

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej...

04.05.2017

Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Kapituła Konkursu w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Małgorzata Węgrzecka oraz rada programowa Festiwalu Literatury dla Dzieci, czyli Łukasz Dębski, Agnieszka Karp-Szymańska i Szymon Kloska, nominowali 13 polskich książek dla dzieci w wieku 5-12 lat:

Nagroda dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci w tym roku zmienia formułę. Po pierwsze od teraz nosi zaszczytne imię Ferdynanda Wspaniałego. Po drugie jej fundatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. I po trzecie, przyznane będą dwie nagrody: Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci, o której zadecyduje Kapituła Konkursu oraz Nagroda Czytelników, którą w głosowaniu przyznacie Wy - mole książkowi.

Zasady są proste jak drut: Każdy może zagłosować tylko na jedną książkę. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: fldd.pl/2017/glosowanie do 26 maja 2017.

Świetna literatura ponoć obroni się sama, ale nikogo nie trzeba przekonywać, że głos oddany w konkursie będzie najlepszym wyrazem uznania dla ulubionej książki!

Laureatów poznamy 11 czerwca 2017 podczas uroczystej Gali w Krakowie. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz jedyną w swoim rodzaju statuetkę Ferdynanda Wspaniałego. Więcej informacji na temat Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego: fldd.pl/2017/nagroda.

 


czytaj dalej...